Spotkanie autorskie z p. Krystyną Królikowską

17.08.2016

W piątek 12 sierpnia w Naszej bibliotece odbyło się spotkanie z poetką panią Krystyną Królikowską. Spotkanie to promowało jej najnowszy tomik poezji „Strwożenie świata”. Pani Krystyna przeczytała niektóre ze Swoich wierszy przybliżając Nam ich „ historię”. Obecni na spotkaniu goście mieli też okazję, i niewątpliwie przywilej, usłyszeć kilka jeszcze niepublikowanych wierszy. Jak zwykle spotkanie przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze. Dziękujemy wszystkim za przybycie.


czytaj dalej...

Zapraszamy na wieczór poetycki

04.08.2016

czytaj dalej...

Zróbmy sobie

01.07.2016

"ZRÓBMY SOBIE ARCYDZIEŁKO" Pod takim tytułem będą przebiegały tegoroczne wakacje w bibliotece. Zapraszamy dzieci w lipcu i sierpniu, od poniedziałku do piątku. Od 13:00

czytaj dalej...

II NOC BIBLIOTEK za nami

06.06.2016

Druga NOC BIBLIOTEK za nami. Było tłoczno i wesoło. Dziękujemy paniom: Beacie Jankowskiej, Oli Krawczewskiej, Agnieszce Skwiot, Lucynie Głazewskiej, Grażynie Śledzik za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Dziękujemy paniom: Krystynie Królikowskiej, Czesławie Hajduk i...

czytaj dalej...

GALA

20.05.2016

Jesteśmy na Gali...

czytaj dalej...

BIBLIOTHECA BONA 23015

19.05.2016

Za szczególne osiągnięcia tytuł BIBLIOTHECA BONA 2015 w kategorii bibliotek wiejskich przyznano Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedwabnie. Taki dyplom i nagrody książkowe odebraliśmy wczoraj w Bibliotece Wojewódzkiej w Olsztynie.

To ogromna radość i zaszczyt. Na ten sukces złożyła się praca nie tylko samych bibliotekarek. To również sukces fantastycznych dziewczyn: Olu i Ewy, które z nami pracowały z pełnym zaangażowaniem. Ten sukces to także zasługa pań prowadzących punkty biblioteczne, pań nauczycielek przedszkola i szkoły, które doceniając ważność książki w rozwoju dzieci co tydzień wędrują do Biblioteki na głośne czytanie, to zasługa rodziców czytających dzieciom. To także zasługa Wójta i Rady Gminy, którzy zabezpieczyli całkiem przyzwoite pieniądze na zakupy nowości książkowych. Na ten sukces pracowała również cała czytająca społeczność naszej gminy.


czytaj dalej...

4.06.2016

17.05.2016

ZAPRASZAMY

czytaj dalej...